BAMBIFEST navštívilo 2.500 lidí. Užili si prezentaci volnočasových aktivit, FEST. i Konferenci.

 

Jednatřicet organizací pro děti a mládež, osm kapel a čtyři prezentující nabídl pátý ročník BAMBIFESTu. I přes sobotní ochlazení jej navštívilo dva tisíce pět set návštěvníků. Ve spolupráci s městem Blanskem ho opět uspořádali skauti ze střediska Světla Blansko.

Děti si vyzkoušely širokou nabídku volnočasových aktivit

Aktivní prezentace volnočasových aktivit pro děti i mládež lákala návštěvníky hlavně v páteční slunečný den. Možnosti představit svou činnost široké veřejnosti letos využilo 31 organizací. Děti si tak mohly vyzkoušet, jaké aktivity organizace nabízí, a jejich nabídka byla opravdu široká. Takříkajíc od A(CT leraK Blansko) po Z(ahrádkáře).

„Jsme rádi, že se akce vydařila, a děti odcházely s úsměvem na tváři. To se ostatně projevilo i na zpětné vazbě, kdy nám děti malovaly různé smajlíky na tabule umístěné u východů a 99 % bylo právě usměvavých“ řekl zástupce hlavního koordinátora Lubomír Rek mladší.

FEST vyhrála kapela Foreplay, vystupující podpořilo pět set návštěvníků

Druhý ročník hudebního festivalu a soutěže představil osm mladých a začínajících kapel z Blanenska. Celkem si jej přišlo užít pět set lidí. Ti také vybrali letošního Interpreta roku, kterým se stala kapela Foreplay a získala tak první cenu – dvacet hodin v profesionálním nahrávacím studiu. Byl to ale těsný boj, své posluchače si našly i kapely Ellas, Impro-Band, Panoptikum, Pudding Stone, HeSki, Try!(o) a Emergency.

„Hudební FEST se letos opravdu vydařil. V parku se sešlo hodně posluchačů, kteří tancovali pod pódiem a podpořili svoje oblíbence nejen hlasováním, ale i vytvořením báječné atmosféry,“ řekla jedna z hlavních organizátorek Eva Martinková.

Na Konferenci. se diskutovalo o Svobodě moderní doby

Druhý ročník Konference se nesl v duchu svého tématu „Svoboda moderní doby“. Na toto téma mluvily čtyři zajímavé osobnosti a každý jej představil z trochu jiného úhlu. Jako první promluvil Miloslav Kala, který návštěvníkům přednesl své pojetí svobody v moderním světě a následně popsal svoji funkci na Nejvyšším kontrolním úřadě. Přednosta Ústavu etiky třetí lékařské fakulty UK v Praze Marek Orko Vácha mluvil o velmi aktuálním tématu odpovědnosti, která se se svobodou úzce pojí. Třetí prezentující Bohumil Kartouz promluvil o současném stavu školství a Konferenci uzavřel imunolog Rastislav Maďar velkou diskuzí o vakcínách s přítomnými návštěvníky. „Líbilo se mi téma Konference, protože každý mluvčí mohl vystoupení propojit se svým oborem,“ doplnila Eva.

Poslední ročník…

BAMBIFEST se letos v zámeckém parku konal popáté díky podpoře města a nadšení organizačního týmu skautů. I když akce skončila teprve před pár hodinami, už nyní organizátoři vymýšlí, co by mohli zlepšit do dalších let. Pokud tedy máte nějaké tipy nebo připomínky k organizaci akce, určitě se ozvěte na bambifest@bambifest.com. S koncem akce totiž v tuto chvíli nejspíš nikdo nepočítá. 

Alfservis Činnost je realizována za finanční podpory Města Blansko AVE Blanenský deník Pivovar Černá hora Johnny servis Kulturní středisko města Blanska Monitor čtrnáctideník městská policie Blansko Junák - český skaut, z.s. SDH Klepačov U vláčku Vodárenská a.s. Zrcadlo blanenska a boskovicka Museum Blanenska S!D & companions mside s.r.o. Tiskárna Letovice BAMBIFEST.CZ OSA - Ochranný svaz autorský pro práva k dílům hudebním, o.s. TECH-PRO Beefree GIFART MY FACE Metalico Na Kolobce Reklamní Tisk Rex hry Statek Samsara Top Autosalon Blansko Služby Blansko